Mavi’den yepyeni bir tişört tasarım yarışması: Şehrine Tasarla!

Mavi“Şehrine Tasarla” dijital tasarım yarışmasıyla, herkesi hayalindeki İstanbul, Ankara ve İzmir tişörtünü tasarlamaya davet ediyor. facebook.com/sehrinetasarla adresinde başlayan yarışma, şehrine tutkuyla bağlı olanlara kendi şehir tişörtlerini tasarlama fırsatı sunuyor.

Yarışmaya katılmak isteyenler, tasarımlarını 23 Eylül’e kadar siteye yükleyebilecekler. Tüm tasarımların, 26 Eylül-30 Ekim tarihleri arasında Facebook ziyaretçileri tarafından oylanacağı yarışmada, her şehir için en çok oyu alan 100 tişört, 5-9 Kasım tarihleri arasında, jüri tarafından değerlendirilecek. Her şehirden kazanan 3 tişört, büyük ödül olarak İlkbahar-Yaz 2013 sezonunda, Mavi’nin fenomene dönüşen Şehir Koleksiyonu’nda yerini alacak. 1.’lerin 2000 TL para ödülü, 2.’lerin 500 TL ve 3.’lerin 250 TL Mavi hediye çeki kazanacağı yarışma kapsamında, oylamaya katılanlar da sürpriz hediyeler kazanacak.

2011’de 3 bini aşkın tasarımın gönderildiği “İstanbul’a tasarla” tasarım yarışmasında 650 bin İstanbul aşığı, toplamda 1 milyona yakın oykullanmış ve ilk üçe seçilen tişörtler Mavi İstanbul Tişörtleri Koleksiyonu’na dahil edilerek satışa sunulmuştu. Büyük ilgi gören ve kapsamı Ankara ve İzmir ile genişleyen yarışmanın bu yıl da katılım rekoru kırması bekleniyor.

Mavi Tişört Koleksiyonu

İstanbul kadar özel bir kentin, kendine ait, kitleleri peşinden sürükleyen bir tişörtü olmadığını fark eden Mavi, 2004 yılında İstanbul Tişörtleri koleksiyonunu hayata geçirerek dünyanın önde gelen metropollerinden İstanbul’a özel bir koleksiyon üreten ilk marka oldu. 2010 yılında seriye Küçük İstanbul tişörtlerini de ekleyen marka, düzenlediği atölye çalışmaları ve dijital tasarım yarışmasıyla İstanbul Tişörtü fanatiklerine kendi tişörtlerini tasarlama fırsatı tanıdı. Aralarında Ayşe Çelem, Brooklyn Industries, Erdil Yaşaroğlu, Esen Karol, Eray Makal, Grafis, Hasan Çalışlar, Hayal Pozantı, İzzeddin Çalışlar, Kessels Kramer, RDB Creative Group, Selçuk Erdem, Selçuk Demirel, Ulaş Eryavuz ve Ergün Gündüz’ün de yer aldığı farklı disiplinlerden çok sayıda sanatçının sanatçıların tasarımlarıyla zenginleşen ve milyonlarca kişinin giydiği İstanbul Tişörtleri, bugüne kadar üretilen 100’e yakın tasarımla, serinin meraklılarına zengin bir koleksiyon sunmaya devam etti. Son olarak 2012 yılında Mavi Şehir tişörtleri Koleksiyonu’na İzmir Tişörtleri de ekleyerek kapsamını büyüttü.  Mavi İzmir Koleksiyonu’nda; İzmir’lilere özgü “gevrek”, “kumru”, “domat” ve “çiğdem” gibi günlük hayata dair kavramlar espirili bir dille tasarımlara yansıdı.

Reklamlar

One thought on “Mavi’den yepyeni bir tişört tasarım yarışması: Şehrine Tasarla!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s