AnadoluJet Uçuş Kontrol Merkezi İnfografik

Imageİ

3 Ayda Neler Oldu Neler!

Hiç Michael Jordan’ın 7 saniyelik havada kalma rekorunu kırdınız mı? Peki aya defalarca gidip gelme fırsatınız oldu mu?
AnadoluJet Facebook sayfasında 3 ay boyunca yayında olan Uçuş Kontrol Merkezi oyununun ele alındığı, Publicis Modem tarafından hazırlanan infografik çalışması gayet eğlenceli.

Oyunu hatırlayacak olursak; uçakları şehirlere doğru şekilde yönlendiren oyuncular, topladıkları mil ve rozetler ile uçak biletlerinden, uçak maketlerine kadar çeşitli hediyeler kazandılar. Türkiye’nin en çok noktasına uçan AnadoluJet, oyununda da bu söyleminin üzerine gitti. Parmaklarına, hafızasına ve hızına güvenen herkesi, Türkiye’nin dört bir yanına uçan AnadoluJet uçaklarını doğru pistlere indirmeye çağırdı.

Sonuç olarak; miller ve rozetlerden tutun, oyunda geçirilen zamana kadar birçok data, oyunun eğlencesine ortak olacak cinsten bir infografik çalışması haline getirildi; Michael Jordan’ın rekoru kırıldı, aya defalarca gidip gelindi, 2,5 milyar yolcu havada 458 milyon litre çay tüketti, dünyanın neredeyse yarısı AnadoluJet ile uçtu…

Data güdümlü paylaşımların da yaratıcı ve eğlenceli olabileceğini gösteren bu çalışma, Uçuş Kontrol Merkezi oyununun, hayranlarıyla tekrar buluşacağının müjdesini de veriyor;

“Kemerlerinizi bağlayın! Uçuş Kontrol Merkezi oyunu, çok yakında yeni kurgusuyla anadolujet.com adresinde.. AnadoluJet ayaklarınızı yerden kesmeye devam edecek!”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s