Erkekler hangi hediyeyi beğeniyor?

 

Sevgililer günü geliyor, eyvah! Nereye gidilir, ne giyilir, ne sürülür her yerde sayfa sayfa yazıldı çizildi. Hatta kadınlar ne ister, ne beğenir üzerine kitap yazıldı, film bile yapıldı! Bu hafta sizlere kadınlar erkeklere ne hediye almalı, ne almamalı konusunda nacizane fikirlerimi aktarıyorum… Bakın, Glamour dergisinin yaptığı bir araştırmaya göre; erkekler hangi hediyelere burun kıvırıyor, hangilerine bayılıyor?
Maça bilet… Yüzde 79 evet – yüzde 21 hayır Sevdiği takım olmasına dikkat edin. Kendinize de bir bilet alın; oynayan takımlar hakkında bilgi edinmeyi de unutmayın!
Tiyatroya bilet Yüzde 72 hayır – yüzde 28 evet Bu tipler bellidir. Şayet, erkek arkadaşınız tiyatroya giden bir tip değilse, onu değiştirmeye çalışmayın rica ediyorum!
DVD Yüzde 75 evet – yüzde 25 hayır En sevdiği dizinin tüm sezonunu almalısınız. Erkekler genelde; maçlarda olduğu gibi, sevdiği bir şeyi dönüp dönüp izlemek ister. Bir de en sevdiği bilim kurgu, korku vs filmlerinin setini alırsanız, altındeğerinde olursunuz. Hele bu DVD’leri onunla birlikte seyrederseniz som altın değerine yükselirsiniz.
Cüzdan Yüzde 58 hayır – yüzde 42 evet Erkekler, cüzdanından memnunsa değiştirmez! Ne eskimesi ne de marka olmasına bakmaz; rahatlığına ve kullanım kolaylığına bakar. Alışkanlıklarından da kolay kolay vazgeçmezler. Yüzde 58’i yani!
iPod-iPad Yüzde 75 evet – yüzde 25 hayır Kim istemez ki! Her zaman yeni bir modeli çıkan cool ve kullanışlı bir hediye! Ipod’a sevdiği şarkıları da yüklemeyi unutmayın!
Bornoz ve benzerleri Yüzde 77 hayır – yüzde 23 evet Bornoz ve benzeri ihtiyaçlar erkeği etkilemez. İşe yarayabilir ama sizin beklediğiniz tezahüratı almaz! Oysa hediye, şölensiz asla kabul edilemez…
Saat Yüzde 72 evet – yüzde 28 hayır Son tahlilde erkek için en klasik aksesuar saattir. Arabadan sonra tabii!
Kaşkol Yüzde 86 hayır – yüzde 14 evet Burada etkili olabilmesi için bir erkeğin yorumunu yazıyorum; “Beni kızarkadaşımın sıcak tutmasını tercih ederim…”

TÜLİN KERMEN tarafından 12.02.2011 tarihinden Sabah Gazetesi’nde kaleme alınmıştır.

Kaynak:  http://sabah.com.tr/Gunaydin/Magazin/2011/02/12/erkekler_hangi_hediyeyi_begeniyor

 

Bu yazıyı Sevgililer Günü için yaptığım anketi algılama açısından faydalı buluyorum (hatta çok beğendim). Üşenmeyip umarım sonuçlarını yayınlacağım.

 

Htag: #valentinesdaymarketingideas

 

Reklamlar

One thought on “Erkekler hangi hediyeyi beğeniyor?

  1. Geri bildirim: Sevgililer gününde erkeklere alınmaması gereken hediyeler! « O z g e c a n O z e n c

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s